Natten var himelsk, jag har sovit såååå gott och känner mej pigg och utvilad idag. Den där näsgrejen gjorde tydligen susen. Idag hoppas jag få mycket gjort innan jobbet.
Vännen är på återbesök hos läkaren, ska se operationen lyckades. På vägen dit körde han Senior till skolan, Junior är ju borta den här veckan - så morgonen var väldigt tyst och lugn.
Jag och Baileys är alltså ensamma nu och ska äta frukost. Han sitter redan på trappen i solen och väntar på mej. Men så där väldigt varmt är det ju inte... så jag får nog klä på mej först.
Sen ska jag
* klippa gräs
*städa sovrum
*fixa en god lunch
*gå med Baileys
Sen ska jag träffa Ninnibeth, så det blir nog en bra dag
Och hälsa Ninnibeth från mig! Kram Anette
SvaraRaderaJag sa'ju att dom var bra dom där plåstrena! :)
SvaraRaderaHoppas vi ses; jag mår inge' bra, men har en känsla av att du har noll-tolerans för mina ursäkter nu... ;)
bara med att sätta plåster på näsan så slutar snarkningarna, eller? Kanske ska tipsa någon "närstående". Hoppas att du får en fin dag. Varm kram till Ninnibeth och dig.
SvaraRadera