Jag sitter här och tänker på lilla Engla, flickan som försvann igår. Det måste vara det värsta som kan hända. Att ett barn dör är förståss också hemskt, men då vet man iaf vad som hänt. Lilla Engla är ju bara borta - spårlöst verkar det som.
Hur mår föräldrarna? Hur mår kompisarna? Jag kan bara föreställa mej hur det skulle kännas. Det västa som skulle kunna hända mej är ju om barnen försvann - det finns ju inget värre!
Jag är inte troende, men just idag hoppas jag att det finns en Gud som ser till att hon kommer till rätta. Så alla Ni som faktiskt tror på Gud, be för Guds skull!!!
jag tänker dagligen på henne och jag hoppas hon kommer tillbaka och jag är 11 typ som engla det känns precis som hon är en kompis till mej men jag har aldrig träffat henne för hon var nästan precis som jag
SvaraRadera