tisdag 24 juli 2007

Konstig sommar

Nu har iaf vi slutat hoppas på den där kanonsommaren med 25-30 grader varmt och sol varje dag. Vi har helt enkelt accepterat att läget är som det är och vi har det ganska bra ändå.


 


I nuläget slipper ju Baileys förgås i värmen med oss på stranden, eller vara ensam hemma i flera timmar för att vi vill solbada. Som det är nu så ligger vi på tomten och solar när tillfälle ges. Då springer han runt oss och är nöjd.


 


Visst är det himla synd att sommaren inte blev bättre. Men nu är det som det är - inte mycket att göra något åt. Vad säger ni? Har ni "gillat läget"???


 

2 kommentarer:

  1. dagen som den kommer! Det är rätt skönt att slippa ha den där känslan att nu måste vi åka till stranden och bada och sola. Jag arbetar hela sommaren, och det är skönt med glesbefolkade arbetsresor. Det blir inte så mycket glass heller, vilket är bra för figuren ;-D

    SvaraRadera
  2. Vi har ändå haft det ganska varmt även om den riktiga värmen inte varit här så mycket. Jag njuter av varje sommardag, sol som regn. Ljusa mornar och kvällar! Önskar det kunde bestå året om! //Kram

    SvaraRadera

Jag blir så glad av ett litet fotavtryck: