Verkar ju jättedumt att sitta ensam första kvällen på länge som man varken har hund eller unge hemma. Så jag tittade in till grannen en sväng. Där bjöds det på wiskey, jag föredrar likör och vin - men okej då!
Vi intog varsitt soffhörs och varsitt glas. Där låg vi och pratade länge, mycket längre än jag tänkt mej. En wiskey och en fotmassage senare knallade jag hem till mitt. Jag fick iaf sällskap några timmar.
En annorlunda kväll för att vara mej ;-)
..hos grannen? hi hi-hos grannen här lånar vi "bara" ketchup och kaffefilter...ska kanske föreslå det nästa gång.."hallå du kan inte erbjuda lite fotmassage väl..?" Ha en riktigt skön pingst, och glöm inte se solen dansa! Kram på dig!
SvaraRaderaHar man en granne som är både massör och naprapat så måste man väl utnyttja det? Testa med din granne också nästa gång ;-)
SvaraRadera