fredag 15 december 2006

Äntligen fredag!

Efter en lång och fullspäckad vecka är det skönt att vända blad och se att det är fredag. Även denna dag är fullpackad, men sen blir det lugnare hela vägen fram till jul. Skönt!


 


Idag ska jag inte till jobbet strax innan lunch och fixa julfesten. Killarna kommer in efter skolan, de ska vara lekledare för 14 ungar... det slipper jag. Jag ska bara se till att alla är på plats vid rätt tid och att maten serveras som den ska. När allt är slut vid 22-tiden ska jag sparka ut alla och larma. Enkelt!


 


 

1 kommentar:

  1. har också varit sån där vakt..när min mellanson arrangerade mellanstadiediscon. Då lös föräldrar med sin frånvaro på fredagkvällarna...hmm. Jag poppade 100 påsar popcorn som vi sålde för 5 kr styck. *hihi* men va gör man inte för kidsen har jag resonerat *kram* Hoppas du får en skön helg med välförtjänt rekreation och samvaro =)

    SvaraRadera

Jag blir så glad av ett litet fotavtryck: